Case: Gra „Zaczarowany las”

Gra terenowa „Zaczarowany las” to integracyjna zabawa przeznaczona dla grup od 8 do 20 osób. Uczestnicy dzielą się na zespoły po 2-3 osoby, a następnie biorą udział w egzaminie na ucznia czarnoksiężnika. W tym celu otrzymują misje związane z eksploracją zaczarowanego lasu i poszukiwaniem magicznych stworzeń. Każdy ze stworów przekazuje uczestnikom treść zagadki osadzonej w fabule rozgrywki, a także różne znaleziska i zadania poboczne. Zebrane przedmioty i rozwiązane zagadki dają graczom punkty, które pozwalają na przejście do dalszych etapów rozgrywki, a także na wyłonienie zwycięzcy.

Gra podzielona jest na zróżnicowane etapy (eksploracja swobodna, zadania na czas, zadania zręcznościowe, wielki finał), które w zależności od wersji scenariusza i lokalizacji mogą zająć od 1,5 do 3 godzin.

W grze wykorzystywane są tematyczne rekwizyty, takie jak:

  • Różdżki, pozwalające zobaczyć stwory ukryte w ciemności;
  • Amulety wykrywające poszukiwane stwory;
  • Mapy;
  • Karty misji;
  • Skarby i przedmioty magiczne;
  • Zróżnicowane potwory spotykane przez graczy (ukryte w wodzie, w powietrzu lub częściowo ukryte pod ziemią)

Gra w „Zaczarowany las” kończy się finałem, po którym wyłaniany jest zwycięski zespół. Uczestnicy otrzymują jako pamiątkę po grze zebrane przedmioty i skarby, a także mogą zabrać jako trofeum jednego ze spotkanych stworów.

Uwaga: gra z racji zastosowanej mechaniki nadaje się wyłącznie do rozgrywek nocnych.

DSC_0035

DSC_0038

DSC_0043

DSC_0029

 topielec 2