Case: Gra Strategiczna

Gra CityShaper jest uniwersalną grą strategiczną przystosowaną do rozgrywania w bardzo dużych grupach szkoleniowych oraz podczas dużych konferencji (możliwa jest jednoczesna rozgrywka z grupą do 200 osób). Gracze wcielają się w niej w osoby planujące rozbudowę miasta, realizujące kilkuetapowy proces planowania, analogiczny do procesu tworzenia strategii biznesowej.

W toku planowania gracze uwzględniają potrzeby różnych interesariuszy – władz miasta, mieszkańców, biznesu, a ich celem jest stworzenie takiej strategii rozwoju, która uwzględni w równym stopniu interesy każdego z nich i będzie najbardziej atrakcyjna ze wszystkich konkurencyjnych strategii.

DSC_0158

Gra składa się z trzech etapów, w trakcie których uczestnicy analizują pojawiające się informacje o preferencjach swoich interesariuszy a także postawione cele, tworząc kolejne, coraz lepsze wersje swojej strategii biznesowej.

W grze wykorzystywana jest zdalna forma wprowadzania odpowiedzi przez zespoły, które wpisują swoje decyzje podjęte na planszy na ekranie smartfona, przekazując je do centralnego komputera obliczającego wyniki rozgrywki.

DSC_0156

DSC_0160

DSC_0159