Case: City Shaper

City Shaper
Gra planszowa przygotowana na zakończenie warszawskiej edycji Design Thinking Week organizowanej przez Politechnikę Warszawską.
Rozgrywka w City Shaper umożliwia graczom zabawę w projektowanie centralnych dzielnic Warszawy wedle swojego upodobania przy jednoczesnej stałej informacji zwrotnej o wpływie ich decyzji na kondycje danego obszaru miasta.

Uczestnicy dysponują określonym budżetem przeznaczonym na wyburzanie i wstawianie nowych zabudowań oraz ulepszeń. Informacje zwrotne dla graczy dotyczą poziomu usług komercyjnych, publicznych, rekreacji, a także stanu technicznego budynków w każdej dzielnicy. Duże zainteresowanie grą sprawiło, że obecnie rozwijane są jej wersje dla Wrocławia i Płocka, a także wersja komputerowa.

City Shaper wykorzystuje szereg rozwiązań, które pozwalają połączyć grę planszową z komputerową i wykorzystywać ją np. podczas dużych wydarzeń takich jak konferencja Design Thinking Night:

  • Formularze do wprowadzania decyzji online;
  • Publicznie dostępna tablica rankingowa, do której uczestnicy mają dostęp na swoich smartfonach i tabletach, infokioskach na konferencji, a także na ekranie na którym wyświetlana jest w przerwach między prezentacjami;
  • Wizytówki z kodami QR pozwalające zajrzeć na stronę z wynikami przez kilka tygodni po zakończeniu rozgrywki;

PW3 PW2  PW1